майстер в/н

майстер в/н

світ інновацій


Сучасні виробничі технології в будівництві. Стиль «Лофт»
Будівельна  майстерня  КПБЛ  оснащена  повністю  згідно  ДСПТО  по  професії  «Штукатур, маляр, лицювальник-плиточник».                                               Кожного  року  майстри  з  учнями  виготовляють   нові  демонстраційні  стенди  за  сучасними  будівельними  технологіями.  Наприклад: 
-стенди  з  сучасними  інструментами (Фото 1);

- стенди  по  різному  опорядженню  поверхонь (декоративні  штукатурки  та  пофарбування) (Фото 2);

- зразки  3Д  підлоги;


- функціональні  конструкції  з  гіпсокартону;
- макети  житлових  будинків  з  різними  видами  опорядження  фасадів.

Під  час проведення  виробничого  навчання  ознайомлюємо  учнів  технологіями,  матеріалами, стилями  інтер`єру.
Зупинюсь    на  такому  стилі  інтер’єрі, як  стиль  «Лофт».
Стиль  інтер’єру «Лофт» - архітектурний  стиль, сформований  в  період  20-21  століття  в  Нью-Йоркі,  який  застосовують  для  оформлення  інтер’єру жилих  та  офісних  приміщень.  Стилю  «Лофт»  в оформленні  приміщень  характерні  такі  елементи  як, цегляна  кладка, бетонні  стіни,  металеві  та  деревинні  вироби.
В  сучасному  оформленні приміщень часто застосовують  імітацію цегляної кладки за допомогою:
- цементно - пісчаних  або гіпсових плиток фабричного виготовлення;
- готових панелей секцій;
- нанесення штукатурки під трафарет,сітки трафарети.
Під час проведення в ліцеї тижня будівельників було проведено майстер клас по  виконанню імітації цегляної кладки в інтер’єрі з підручних матеріалів (економ варіанти),а саме з залишків гіпсокартону.

Для проведеня заходу знадобилось наступне:
матеріали: 3 листа ГКЛ розміром 60×80(для макетів),шматки гіпсокартону різного розміру( стіновий та стельовий), клей «Церезіт»,ґрунтовка, фарба водоемульсійна , колор,пісок,цемент.
Інструменти: рулетка, лінійка,олівець, ніж по ГКЛ, рубанок по ГКЛ, щітка по металу, стамеска, шпатель металевий, шпатель металевий зубчастий, кельма, ємкість для приготування клею, будівельний шприц( або пакет),розшивач.
За здалегіть заготовити 3 листа ГКЛ розміром 60×80см.
-         для показу розмітки рядів цегли  для наклеювання цегляної плитки.
-         З завчасно наклеєної цегляної кладки для  показу її подальшої обробки.
-         Макет готової цегляної кладки з ГКЛ пофарбованої в різні кольри.
Під час показу були виконані слідуючі етапи:
                                                   на першому стенді
-         Вибираємо розміри цегли 24см ×6см, і за допомогою олівця та лінійки  наносимо розміри  на куски гіпсокартону,і ножем для ГКЛ розрізаємо за розміром цегли.(при необхідності, коли треба показати не застарілу цеглу, торці плиток обробляють рубанком для ГКЛ.
-         на раніше підготовлену поверхню стіни підготовлену та прогрунтовану наносимо ряди нашої цегляної кладки. Креслимо лінії на відстані 7см одна від одної( висота цегли + висота шву 6+1=7см.
-         Наклеюємо по розмітці цеглу з ГКЛ за допомогою клею нанесеного зубчастим шпателем на заготовки. При цьому залишаємо шов між цеглинами в 1см за допомогою шаблону.
-          
                                        На другому стенді
-         Після тужавіння клею виконують знімання на ГКЛ паперу .
-         За допомогою поролонового валика зволожуємо папір  і щіткою по металу знімаємо його з основи.
-         В залежності від того який вигляд  повинна мати цегляна кладка, її обробляють відповідним чином (шліфують або зістаріють за допомогою металевої щітки або стамески).
-         Після надання цеглі потрібного вигляду її грунтують (  ґрунтовка + фарба 1:1) , а потім фарбують в вибраний колір.
-         шви між цеглою заповнюють розчином(4 піску +1 цемента+2клею) за допомогою будівельного шприца або будівельного пакета , і при необхідності  використовуємо розшивки.

Третій стенд (фото 3)

Показ готової цегляної кладки з розшивкою в двох кольорах.

Виготовлений демонстраційний стенд «цегляної кладки з ГКЛ» використовується на уроках виробничого навчання, як приклад імітації цегляної кладки при опорядженні поверхонь.  




      Новітні технології в кранобудуванні 
 Виготовлення підйомних кранів сучасного типу в світі почалося в кінці ХІХ ст. (Путиловський, Брянський, Краматорський, Миколаївський та ін. заводи). Після 1917р. кранобудування перетворилося у велику галузь важкого машинобудування із спеціалізованими заводами. Станом на перше січня 1985 року в світі в експлуатації перебувало 50 000 баштових кранів. Щорічно заводи випускали близько 4000 кранів, причому потреби будівельного комплексу перевищували цю цифру на 1000.
 Сьогодні технологія будівництва змінилася: монолітна і цегляно-монолітна технології застосовуються повсюдно. А, оскільки будуються зараз, в основному, висотні будинки, зовсім не дивно, що потреби будівельників, у тому числі у відношенні баштових кранів та бетононасосів, теж змінилися.
 В даний час вантажопідйомні баштові крани різних типів, модифікацій і вантажопідйомності успішно застосовуються в різних галузях, не тільки в будівництві. Сучасні крани зручні у використанні, абсолютно безпечні і екологічні. Крім цього, крани виробляються в широкому асортименті - різної конструкції і з різною вантажопідйомністю, що дозволяє споживачеві вибрати відповідну модель саме під свої потреби.
      Нова кабіна Ultra View для усіх кранів Potain.
   Конструктори Маnitowoc повністю переробили та обновили кабіну крана Potain для того, щоб забезпечити оператору баштового крану більший комфорт та кращий огляд будівельного майданчика. Нова кабіна отримала назву Ultra View і була офіційно представленаспеціалістам галузі на виставці Bauma 2010.
 Більший комфорт автоматично означає більшу безпеку та ефективність машиніста. Саме з цього виходили конструктори Маnitowoс і саме це було основним мотивом нового підходу до дизайну кабіни баштового крану Potain. Однією з головних змін дизайну є перенесення електричної панелі керування у спеціальне місце зовні за кабіною.
Перенесення електричних компонентів звільняє місце для невеликого столу для зберігання технічної документації, а також для трьох розеток на 220 або 110 вольт. Крім того, зменшується рівень шуму, який створюється електричними контакторами і частотними перетворювачами. Їх шумовий вплив дуже відчутний, коли ці компоненти знаходяться всередині кабіни.
 Значна площа засклення передньої стінки кабіни забезпечує вільний огляд зверху вниз. Розсувні бокові вікна, бокові жалюзі, а також склоочисники забезпечують оператору оптимальну видимість будівельного майданчику. Додатковий комфорт створюють обігрів і система кондиціювання, які поставляються вже у складі кабіни нового стандарту.
Кабіна Ultra View має на рівні опори отвори для кріплення стропів і це передбачено на всіх моделях кранів Potain, де треба встановлювати кабіну на її місце підйомом. У таких же моделях кранів Potain, як MDT, кабіни Ultra View заздалегідь умонтовані у більш крупні секції кранів, які підчас монтажу та демонтажу підіймаються як єдине ціле.

Зараз Маnitowoс пропонує кабіну Ultra View усім новим кранам з поворотньою верхньою частиною, які виробляються на Європейських заводах компанії, а також новим саморозкладним кранам Igo T 130. Поступово ця кабіна замінить кабіни Vision на усіх баштових кранах Potain. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий